JEEP VILLAGE ’23

Tym razem zapraszamy Was do Kadyn 

Folwark Kadyny to historyczna miejscowość, na terenie której znajduje się obecnie Hotel&SPA Kadyny.

Pełna, długa historia tego miejsca znajduje się na stronie hotelu, zachęcamy do  zaznajomienia się z nią.

Rozpoczyna się tak: 

Jednym z pierwszych przypadków występowania nazwy Kadyny w piśmiennictwie jest jedno z nadań krzyżackich z 1255r., w którym mistrz von Gruningen zapisał szpitalowi św. Ducha w Elblągu 40 łanów „terra Kadinensi”. Prace archeologiczne dowodzą jednak obecności osadnictwa na tych terenach już w l. 400-125 r. p.n.e., kiedy tereny Wysoczyzny Elbląskiej zajęte były przez plemię Gepidów. Po ich emigracji ziemie te zostały ponownie zasiedlone przez pruskie plemię Pogezan. Według legendy sama nazwa Kadyny pochodzi od siostrzenicy księcia pruskiego Waidewurfa, o mieniu, Cadina, która miała mieszkać tutaj ze swoim mężem.

„Krajobraz kadyński jest jak raj. Lasy, wzgórza i pola, Zalew Wiślany i Bałtyk, tworzy tak przepiękne otoczenie, że w całych Niemczech nie znalazłbyś dla niego podobieństwa”.

Louis Ferdynand książę Prus
(Wnuk cesarza Wilhelma II)

Tegorocznym miejscem spotkania będzie hotel:

Kadyny Folwark Hotel & SPA
ul. Kadyny 18
82-340 Tolkmicko

+48 55 231 61 20
+48 694 700 560

GPS:
54°17’50.34″C
19°29’19.64″B

https://kadyny.com.pl

Już kolejny raz spotkamy się na Camp Jeep PL, będzie to już dziewiąta edycja. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w 2015 roku, na malowniczych terenach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Rok później przenieśliśmy się w Bieszczady, gdzie wspólnie celebrowaliśmy jakże ważne wydarzenie, jakim były 75. urodziny marki Jeep. Kolejne dwa lata upłynęły nam pod znakiem wielkich premier – w 2017 roku Compassa (w Karkonoszach), a rok później Wranglera JL (na Kaszubach). W 2019 roku mieliśmy okazję do spotkania się na terenach Krainy Tysiąca Jezior, czyli na Mazurach, gdzie bawiliśmy się w amerykańskim stylu, w 2020 roku  spotkaliśmy się pod koniec wakacji w okrojonej formule związanej z obostrzeniami związanymi z pandemią. Po raz pierwszy w Polsce mogliśmy zobaczyć Jeepa Gladiatora. W 2021 roku, w 80. rocznicę powstania Willysa MB powróciliśmy na początku września w Bieszczady. W ubiegłym roku spotkaliśmy się w Kudowie-Zdrój 

NA TERENIE JEEP VILLAGE POWSTANĄ:

BIURO imprezy, w którym będziecie mogli dopełnić wszystkich formalności oraz znaleźć wsparcie w razie jakichkolwiek problemów,

WYSTAWA, na której zaprezentujemy nowe modele z napędem 4xe, powrócimy też do historii i zaprezentujemy te nieco starsze Jeepy, a także wiele, wiele akcesoriów do pojazdów słynnej amerykańskiej marki. Planujemy też premierę nowego modelu Jeepa, ale to na razie tajemnica. 

SKLEP z pamiątkami, w którym będziecie mogli kupić jeepowe gadżety, koszulki, bluzy, czapki. 

STREFA gastronomiczna, w której będziecie mogli zjeść coś smacznego po wyczerpującej przeprawie terenowej.

PARKINGI, na których bezpiecznie zaparkujecie swoje Jeepy.

 

Translate »