NOCLEGI

 

Bazą noclegową tegorocznej edycji zlotu będzie :

Kadyny Folwark Hotel & SPA
ul. Kadyny 18
82-340 Tolkmicko

+48 55 231 61 20
+48 694 700 560

GPS:
54°17’50.34″C
19°29’19.64″B

https://kadyny.com.pl

Folwark Kadyny to historyczna miejscowość, na terenie której znajduje się obecnie Hotel&SPA Kadyny.

 Uwaga ! Dla Waszej wygody zarezerwowaliśmy miejsca noclegowe z których będziecie mogli skorzystać.

Rezerwacja noclegów następuje za pośrednictwem organizatora Camp Jeep PL. (Odbywa się ona na etapie wypełniania zgłoszeń).

Przypominamy:  Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc przy rezerwacji, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Pełna, długa historia tego miejsca znajduje się na stronie hotelu, zachęcamy do  zaznajomienia się z nią. Rozpoczyna się tak: 

Jednym z pierwszych przypadków występowania nazwy Kadyny w piśmiennictwie jest jedno z nadań krzyżackich z 1255r., w którym mistrz von Gruningen zapisał szpitalowi św. Ducha w Elblągu 40 łanów „terra Kadinensi”. Prace archeologiczne dowodzą jednak obecności osadnictwa na tych terenach już w l. 400-125 r. p.n.e., kiedy tereny Wysoczyzny Elbląskiej zajęte były przez plemię Gepidów. Po ich emigracji ziemie te zostały ponownie zasiedlone przez pruskie plemię Pogezan. Według legendy sama nazwa Kadyny pochodzi od siostrzenicy księcia pruskiego Waidewurfa, o mieniu, Cadina, która miała mieszkać tutaj ze swoim mężem.

„Krajobraz kadyński jest jak raj. Lasy, wzgórza i pola, Zalew Wiślany i Bałtyk, tworzy tak przepiękne otoczenie, że w całych Niemczech nie znalazłbyś dla niego podobieństwa”.

Louis Ferdynand książę Prus
(Wnuk cesarza Wilhelma II)

 

 

 

Translate »