Media

Aloha Jeep Avenger – Camp Jeep PL 2023 za nami

 

  • W niedzielę w Kadynach nad Zalewem Wiślanym zakończyła się kolejna 9. edycja Camp Jeep PL organizowanego przez Jeep® Owners Group Poland.
  • W imprezie wzięło udział prawie pół tysiąca uczestników, którzy przybyli rodzinnie ponad 120 Jeepami.
  • Na Jeepersów czekały liczne atrakcje w postaci przepraw 4×4, jazdy na roadbook, zwiedzania zabytków Wysoczyzny Elbląskiej, rejsu statkiem po Zalewie Wiślanym i wieczornych integracji w Jeep City zbudowanym w barwnym stylu hawajskim.
  • Wydarzenie uświetniła prezentacja najnowszego Jeepa Avengera – pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki, pierwszego produkowanego w tyskim zakładzie Stellantis i pierwszego z tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023 (COTY).

 

To dopiero był weekend! Na cztery dni położone nad Zalewem Wiślanym Kadyny zamieniły się w barwne Jeep City w hawajskim stylu. Na miejsce zjechało się prawie pół tysiąca Jeepersów w kolorowych Wranglerach, Grand Cherokee i Renegade’ach. Uczestników witał napis „Aloha Jeep” i organizatorzy w naszyjnikach z kwiatów. Jak zawsze na Jeep Camp panowała przyjacielska atmosfera, a nowi uczestnicy szybko znaleźli wspólny język ze stałymi bywalcami wypraw 4×4. Kolejny raz w zlocie wzięły udział zespoły z zagranicy – na tegoroczną edycję przyjechały załogi z Austrii oraz, już po raz kolejny, kilka ekip węgierskich.

W czwartek wieczór wszyscy spotkali się na odprawie otwierającej 9. edycję Camp Jeep PL, by w kolejnych dniach odkrywać bezdroża Wysoczyzny Elbląskiej, przeprawiać się przez most pontonowy, pływać po Zalewie Wiślanym, zwiedzać ufortyfikowane Wzgórze Katedralne Fromborka oraz bawić się razem przy kolacji i muzyce na żywo w specjalnie zbudowanym miasteczku Campowym, przypominającym spot surfingowy na Waikiki Beach.

W tym roku atrakcją specjalną w Jeep City był najnowszy model Avenger zaprezentowany w dopasowanych do klimatu imprezy, energetycznych kolorach Ruby, Sun i Lake. Avenger, który właśnie zadebiutował w autoryzowanych salonach sprzedaży na polskim rynku, to nie tylko pierwszy w pełni elektryczny model marki, pierwszy produkowany w Polsce, ale także pierwszy w historii Jeep z prestiżowym tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023 (COTY). A to nie jedyna nagroda, którą zdobył ten atrakcyjny miejski SUV. Ma on również na koncie wyróżnienia dla najlepszego „Rodzinnego SUV-a” od Women’s World Car of the Year (WWCOTY), czy „Elektryczne Auto Roku” i „Najlepszy Elektryczny Samochód Miejski” od TopGear.com.

Jego zalety najlepiej jednak poznać osobiście, podczas jazdy testowej na Dniach Otwartych Jeepa, które właśnie trwają w autoryzowanych salonach marki. Warto przyjść i przekonać się, jak świetnie Avenger łączy legendarne DNA marki z nowoczesnymi technologiami i kompaktowymi wymiarami, radząc sobie zarówno na autostradzie, nieutwardzonych drogach, jak i na zatłoczonych ulicach miast. I doświadczyć zalet funkcjonalnego designu w przestronnym, doskonale skomunikowanym wnętrzu. A także przetestować w pełni elektryczny napęd łączący silnik o mocy 156 KM z akumulatorem o pojemności 54 kWh, zapewniającym zasięg do 400 km w mieszanych warunkach drogowych wg WLTP i do 550 km podczas jazdy miejskiej*. Dla fanów tradycyjnych rozwiązań na polskim rynku Avenger jest też dostępny z jednostką benzynową 1.2 GSE T3 z turbodoładowaniem.

O Jeep Camp PL

Jeep Camp PL to cykliczna impreza organizowana we współpracy z marką Jeep przez Jeep® Owners Group Poland, największy polski klub zrzeszający fanów tych dzielnych aut 4×4. Pierwsza edycja tego wydarzenia,  odbyła się w 2015 r. w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, następna w Bieszczadach, gdzie Jeepersi świętowali 75. urodziny marki. Kolejne dwa lata upłynęły pod znakiem premier – Compassa w 2017 roku w Karkonoszach i Wranglera JL rok później na Kaszubach. W 2019 roku Jeepersi byli na Mazurach, a w 2020 roku z powodu pandemii spotkali się dopiero pod koniec wakacji, w okrojonej formule. Ale i wtedy udało się stworzyć wyjątkowy klimat i poznać, prezentowanego po raz pierwszy w Polsce, Jeepa Gladiatora. W 2021 r., w 80. rocznicę powstania Willysa MB, fani aut z siedmioszczelinowym grillem wrócili w Bieszczady, a w zeszłym roku objechali Kotlinę Kłodzką.

Tradycją Jeep Camp PL jest motyw przewodni imprezy, który jest podkreślany nie tylko dekoracjami, ale i nazwami tras oraz gadżetami. W zeszłym roku byli to jaskiniowcy, a w tym roku Hawaje. Na piątkowy wieczór Jeepersi przebierają się w stroje zgodne z motywem imprezy. Jeep Camp PL uosabia wartości marki Jeep, takie jak: wolność, przygoda, autentyczność i pasja.

 

 

 

 

 

 Camp Jeep PL  9-12. 06. 2022

● Termin Camp Jeep PL  2022 został wyznaczony na 9-12 czerwca  
● Impreza skierowana jest do posiadaczy i użytkowników samochodów marki Jeep
● Planowana jest również premiera jednego z modeli Jeepa…

 

 Camp Jeep PL to impreza skierowana do osób, dla których Jeep to nie tylko marka, ale przede wszystkim wolność i pasja podsycane z każdym przejechanym kilometrem.
Camp Jeep PL to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć ani tych, którzy zasiadają za kierownicą cywilnej wersji modelu Grand Cherokee, ani tych, którzy Wranglerem pokonują bezdroża. Camp Jeep PL to pozycja obowiązkowa w jeepowych kalendarzach imprez na rok 2022!

W tym roku impreza odbędzie w …, gdzie w trakcie trzydniowego zlotu, uczestnicy będą mogli przeżyć niezapomnianą przygodę. Nie zabraknie jazdy w terenie oraz zwiedzania najciekawszych atrakcji regionu. Organizatorzy przygotowali zróżnicowane trasy, które wystawią na próbę nie tylko umiejętności uczestników, ale i sprawność ich Jeepów. Nad bezpieczeństwem będą czuwać doświadczeni instruktorzy, którzy podpowiedzą, jak wykorzystać niepowstrzymany potencjał terenówek. A gdy zgasną silniki, przyjdzie czas na wymianę doświadczeń, wspomnienie poprzednich sześciu edycji oraz wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki.

Historia Camp Jeep PL 

W 2015 roku, na Jurze odbyła się pierwsza edycja Camp Jeep PL, podczas, której sięgnięto do historii i tradycji marki Jeep wtedy też na imprezę zameldowało się 100 Jeepów. W 2016 roku zlot przeniósł się w Bieszczady, wtedy celebrowana była 75 rocznica urodzin Willysa MB. W Bieszczadach po raz pierwszy zameldowało się 150 Jeepów od tej pory podczas kolejnych edycji limit został ograniczony właśnie do 150 pojazdów. W 2017 roku miejscem spotkania stała się Kotlina Jeleniogórska, gdzie premierę miał Jeep Compass. Znów spotkało się 150 Jeepów a lista zgłoszeń wypełniła się w kilka godzin. W 2018 roku przenieśliśmy się na Pomorze, na gdzie uczestnicy bawili się w stylu teksańskim. Podczas zlotu po raz pierwszy w Polsce pokazana została najnowsza generacja Jeepa Wranglera JL.  Kolejna edycja Camp Jeep PL miała miejsce na mazurach.   Motywem przewodnim była słynna droga Route 66 a uczestnicy bawili się w amerykańskim stylu. W ubiegłym roku z uwagi na pandemię impreza został przeniesiona na koniec wakacji i ograniczona do 100 Jeepów. Była to sentymentalna podróż do końca lat sześćdziesiątych i początku siedemdziesiątych.

 

Na Camp Jeep PL zapraszamy media jednak prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem celem uzyskania akredytacji. 

Więcej informacji na stronie www.campjeep.pl oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/CampJeepPL/

Kontakt: biuro@off-road.pl

Translate »